Cumartesi, Temmuz 13

Gençler için ölümcül tehlike: Su gibi tüketiyorlar! Korkunç bir hasar daha ortaya çıktı

Bunun onlara enerji verdiğini sanıyorlar ama hayatlarını çalıyorlar. ATV Ana Haber’in haberine göre bağımlılık yapan bu içecekler, kalp krizine neden olmanın yanı sıra intihara da yol açıyor. Enerji içecekleri bol miktarda şeker ve kafein içerir. Bu iki unsur bir araya geldiğinde tehlikenin boyutu daha da artıyor. Reaksiyonun vücut üzerindeki etkileri korkutucudur. Özellikle gençler arasında yaygın olarak tüketilen enerji içeceklerinin psikolojik sonuçları da bulunmaktadır.

İNTİHAR FİKİRLERİNİ TETİKLEYİN

Sınav öncesi enerji içeceği içmek veya spor yapmak gençler arasında alışkanlık haline geldi. Ancak tehlikeler saymakla bitmiyor. Enerji içecekleri sadece fiziksel sağlığımızı değil aynı zamanda ruh sağlığımızı da tehdit ediyor. Son araştırmalar bu tür içeceklerin intihar düşüncelerini tetiklediğini ortaya çıkardı.

Ekran görüntüsü 2024-07-06 073630

Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Esin Korkut, “Yüksek miktarda şekerin obeziteye, bölgesel yağlanmaya, karaciğer yağlanmasına, insülin direncine ve şeker hastalığına yol açacağı açıktır” dedi.

Ekran görüntüsü 2024-07-06 073646

“ÖLÜM RİSKİ ARTIRILABİLİR”

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Fethi Kılıçaslan, “Özellikle fazla tüketildiğinde kalp spazmlarına, ritim bozukluklarına neden olabiliyor ve buna bağlı olarak kalp krizi ve ani ölüm riskini artırabiliyor.” uyardı.

Ekran görüntüsü 2024-07-06 073709

Psikiyatrist Doç. Dr Taha Can Tuman, “Çevreye zarar verme, intihar düşüncesi gibi davranışlara da neden olabiliyor.” dedi.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Korkunç ölüm!  Dağdan düşen kaya parçası genç kızı hayatından çıkardıKorkunç ölüm! Dağdan düşen kaya parçası genç kızı hayatından çıkardı
Yer: Bodrum!  Evini ateşe verdi, savaş alanına çevirdi, jandarmayı görünce kuyuya daldı! Yer: Bodrum! Evini ateşe verdi, savaş alanına çevirdi, jandarmayı görünce kuyuya daldı!
Kayseri olaylarında iş yerinin camlarını kıranlar yakalandıKayseri olaylarında iş yerinin camlarını kıranlar yakalandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org istanbul masöz
Sponspor Bağlantılar: İzmir Son dakika - fragman - Rize Namaz Vakitleri - Adanaspor - Bursa Gündem -
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş