Pazar, Temmuz 21

Milli güreşçiler, Güreş Şampiyonası’nda finalde!

Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası’nın ilk gününde mindere çıkan milli sporculardan Muhammed Gimri ve Adil Mısırcı, finale yükseldi.

Türkiye Güreş Federasyonunun açıklamasına göre, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenen şampiyona, serbest stil 61, 74, 86, 92 ve 125 kilo sıkletlerindeki müsabakalarla başladı.

Muhammed Gimri, 92 kilo yarı finalinde karşılaştığı Hint Prutviraj Babasaheb Patil’i 8-5 yendi. Muhammed, Avrupa Gençler Şampiyonası finalisti Moldovalı Ion Demian ile altın madalya mücadelesi verecek.

125 kiloda güreşen Adil Mısırcı da bir diğer Hint sporcu Kumar Anirudh’u 3-0 mağlup ederek finalde, dünya gençler şampiyonu ABD’li Wyatt Avery Hendrickson’ın rakibi oldu.

86 kiloda mindere çıkan İsmail Küçüksolak ise ilk turda yenildiği ABD’li Aaron Marquel Brooks’un finale yükselmesiyle repesaj hakkı elde etti.

Şampiyonada yarın serbest stil 61, 74, 86, 92, 125 kilodaki madalya müsabakalarının yanı sıra serbest stil 57, 65, 70, 79, 97 kiloda elemeler ve yarı final maçları da yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org istanbul masöz
Antalya Haber Sunucu