Salı, Temmuz 23

iPhone 15 sonrası değişiklik mi? iPhone 16 modelleri “gizemli bir düğme” ile donatılabilir!

Apple iPhone 15, özellikleri ve fiyatıyla olumlu ya da olumsuz çeşitli tartışmaların ana konusu oldu. iPhone 15 Pro modellerinde uzun yıllardır kullandığımız sessize alma butonunun yerini alan aksiyon butonu, Apple’ın bu seride yaptığı en çok konuşulan değişikliklerden biri oldu. Şimdi ise bir sızıntı kaynağından dikkat çeken bir iddia geldi.

iPhone 16 MODELLERİ EKSTRA DÜĞME İLE DONATILABİLİR

MacRumors’a göre geçmişte Apple’ın planları hakkında doğru detayları paylaşan sızıntı yapan Instant Digital, iPhone 16 modellerinin ek bir düğmeyle gelebileceğini öne sürdü.

Ancak bu düğme biraz gizemli çünkü TechRadar’a göre Instant Digital, bu düğmenin her iPhone 16 modelinde (yani iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro) bulunma olasılığının “yüksek” olduğunu söylese de Max), düğmenin ne yapacağı belli değil ama söylemiyor.

Instant Digital’in söylediği bir diğer şey ise mmWave anteninin bu telefonların sol kenarına taşınacağı ve böylece sağ kenarda bu yeni düğmeye yer açılacağı.

EYLEM DÜĞMESİNDE DE DEĞİŞTİRİLDİ

Katı hal tasarımına geçileceği söylenen aksiyon butonunda da değişiklikler olacağı belirtildi. Bu iddiaya göre işlem butonu telefonun yan tarafıyla aynı hizada olacak ve basıldığında hareket etmeyecek, bunun yerine dokunsal geri bildirim (titreşim) sunacak. Güç ve ses tuşlarının da şimdiki gibi kalacağı düşünülüyor.

Bu gizemli yeni düğmeden daha önceki bir iPhone 16 sızıntısında da bahsedilmişti ve aynı zamanda katı hal olduğu da söylenmişti. Bu sızıntı aynı zamanda yeni düğmenin dahili olarak “Yakala” düğmesi olarak bilindiğini de belirtti. Bu durum, bunun kamerayla bir ilgisi olabileceği yönünde tartışmalara yol açtı. Belki bu düğme deklanşör işlevi görebilir.

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Çorum'da korkunç kaza!  İnşaat makineleri yüklü kamyon devrildi: 2 ölüÇorum’da korkunç kaza! İnşaat makineleri yüklü kamyon devrildi: 2 ölü
Kasım yağmurla geldi!  Kod uyarısı Kasım yağmurla geldi! İstanbul Valiliği’nden ‘sarı’ kod uyarısı
İki gazeteci tutuklandıİki gazeteci tutuklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org istanbul masöz
Antalya Haber Sunucu
meritking